1. Home
  2. »
  3. Basın Bültenleri
  4. »
  5. Xometry, Talebe Özel Üretim Tedarik Platformu Tridi’yi Satın Alarak Türkiye’de Faaliyete Geçiyor

Xometry, Talebe Özel Üretim Tedarik Platformu Tridi’yi Satın Alarak Türkiye’de Faaliyete Geçiyor

  • Xometry, Havacılık ve Uzay, Otomotiv, Tüketici Elektroniği ve Daha Birçok Sektörde Deneyimli Üretim Ağına ve Kurumsal Müşterilere Sahip Türkiye’nin Önde Gelen Üretim Platformu Tridi‘yi Satın Aldı.
  • Xometry Türkiye’de xometry.com.tr Adresinden Ulaşılabilen Yerelleştirilmiş Pazaryerini Platformunu Canlıya Aldı.
  • Xometry’nin Tescilli Anlık Fiyat Motoru, Kısa Teslimat Süreleriyle, Anında Üretilebilirlik Geri Bildirimleri ve Optimal Üretim Fiyatları Sunarak Esnek Tedarik Zincirlerinin Oluşturulmasını sağlıyor. 

Kurumsal firmaları, endüstriyel üreticilerle buluşturan global çevrimiçi pazar yeri Xometry, bugün İstanbul merkezli Tridi’yi satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Xometry, Avrupa’daki müşteri ihtiyaçlarını destekleyebilecek önemli bir pazar yerine sahip oldu. Xometry, Türk müşterileri için lokal bir pazar yeri olan xometry.com.tr‘yi de açarak Avrupa bölgesindeki önemli ayak izini genişletmeye devam ediyor.

Xometry’nin yerelleştirilmiş pazaryeri platformu, şirketin tescilli, yapay zeka destekli Anlık Fiyat Motoru tarafından desteklenmekte ve bölgesel müşterilerin doğrudan yerel para birimi cinsinden fiyat teklifi almalarına ve parça satın almalarına olanak sağlamaktadır. Tridi’nin satın alınmasıyla Xometry, büyük uluslararası kurumsal kuruluşlar da dahil olmak üzere havacılık ve uzay, otomotiv, tüketici elektroniği, plastik ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki kurumsal müşterileri bünyesine kattı. Tridi, bölgesel üretim tedarikçilerinden oluşan ağında CNC işleme, 3D baskı, Sac Metal Şekillendirme, Enjeksiyon Kalıplama ve Silikon Kalıplama hizmetleri sunmaktadır.

Tridi, faaliyetlerine Xometry Türkiye markası altında devam edecek ve Xometry Europe’nin bir iştiraki olacak. 

Xometry CEO’su Randy Altschuler, “Avrupa’da devam eden genişlememiz, büyüyen endüstri sektörü için global pazar yeri olmaya olan tutkumuzu yansıtıyor” dedi. 

‘’Tridi’nin satın alınmasıyla birlikte Avrupa’daki müşterilerimize üretim ihtiyaçlarını karşılamaları için daha fazla fırsat sunuyoruz. Yerelleştirilmiş pazar yerlerimiz girişimcilerin, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra büyük kurumsal şirketlerin de yerel olarak esnek tedarik zincirleri oluşturmak için üreticilerle bağlantı kurmalarına yardımcı oluyor, böylece parçalarını pazara daha hızlı sunabiliyor ve daha verimli çalışabiliyor. Şu anda 11 lokalleştirilmiş pazar yerine sahip olduğumuz Avrupa’daki başarılarımızdan gurur duyuyoruz ve Tridi’ye Xometry ailesine hoş geldin diyoruz.”

Xometry Europe Yönetici Direktörü Dmitry Kafidov ise şunları söyledi: “Avrupa’daki üretim tedarik zincirleri için büyük önem taşıyan ve güçlü bir iç üretim pazarına sahip olan Türkiye’ye olan açılmamızdan ötürü heyecan duyuyoruz.”

Tridi kurucu ortağı ve CEO’su Çınar Topaloğlu, “Xometry ailesine katılmaktan mutluluk duyduğumuzu belirmek isterim” dedi. “Müşterilerimiz ve üretim ortaklarımız, xometry.com.tr üzerinden parça teklifi ve üretim siparişi alarak Xometry’nin en yeni pazar teknolojilerinden ve global üretim uzmanlığından faydalanabiliyor.”

Xometry Türkiye’de Faaliyet Gösteren Tridi’yi Satın Aldı!

Tridi’yi bünyesine katan Xometry, Türkiye’deki uluslararası ve yerel müşterilerinin gelişmiş ve güçlü pazar yeri teknolojilerini kullanmalarını sağlayacak.

Tridi 2014 yılında kuruldu ve Türkiye’de talep üzerine üretim alanında bölgesel bir lider haline geldi. Yapay zekayla desteklenen Xometry Anlık Fiyat Motoru®, milyonlarca veriyi gerçek zamanlı  analiz ederek anında fiyatlandırma yapıyor. Zamanında teslimatla beraber anında geri bildirim sunarak girişimcilerin, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve büyük kurumsal şirketlerin yerel ve esnek tedarik zincirleri oluşturmalarına destek oluyor.

Xometry Hakkında

Xometry (XMTR), büyük fikirleri olan insanları onları hayata geçirebilecek üreticilerle buluşturarak bugünün ve yarının endüstrilerine güç veriyor. Xometry’nin dijital pazar yeri, üreticilere işlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları kritik kaynakları sağlarken, küçük ve büyük kurumsal şirketlerdeki mühendislerin ve satın almacıların global üretim kapasitesinden yararlanmasını ve yerel olarak esnek tedarik zincirleri oluşturmasını kolaylaştırıyor.

Xometry Bülteni

Üretim İpuçları ve Son Gelişmelerden Haberdar Olmak için Kayıt Olun: