Hakkımızda

Xometry’nin (NASDAQ: XMTR) yapay zeka destekli platformu ve geniş bulut tabanlı hizmet yelpazesi, imalat sektörünün dijital dönüşümünü hızlandırıyor. Xometry, üreticilere işlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları kritik kaynakları sağlar ve müşterilerinin küresel üretim kapasitesine erişimini ve esnek tedarik zincirleri kurmalarını kolaylaştırır.

Xometry Instant Quoting Engine®, kompleks geometride parçaları gerçek zamanlı olarak hızlı ve etkin şekilde analiz eder; alıcıları lokal ve global düzeyde en uygun tedarikçilerle eşleştirir ve doğru fiyatlandırma ile teslim sürelerini sunar. Bu doğruluk düzeyini ise milyonlarca veriyi kullanarak başarır. Sürekli büyüyen dijital platformuyla Xometry, teklifleri sürekli olarak ölçeklendirerek daima zenginleşen endüstriyel üretim kabiliyetleri ve kapasite sunar.

Yapay Zeka Destekli
Üretim Platformu

Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve lider kadromuz, Xometry’nin alıcıları ve satıcıları verimli bir şekilde buluşturmak amacıyla yapay zekayı nasıl kullandığını aktarıyor.

Yapay Zeka (AI) – Platformumuzun Kalbi

Talebe özel üretim sektörü, karmaşık, belirsiz, maliyetli ve zaman alıcı mevcut üretim tedarik ve satın alma süreçlerinden kaynaklanan tutarlı fiyatlandırma eksikliğinden yıllardır muzdaripti. Fiyatlandırma şeffaf değildi. Müşterilerimiz için anında ve doğru bir fiyat oluşturacak ve tedarikçilerin kendi özel prosesleri ve kapasiteleriyle eşleşen özel üretim fırsatlarını elde etmelerini sağlayacak bir araç geliştirmeye odaklandık.

Yapay Zeka, parça tasarımlarını ve teslim sürelerini doğru ve hızlı bir şekilde fiyatlandırmak ve bunları uygun satıcılarla eşleştirmek için makine öğrenmesi araçları geliştirmemizi sağladı. Hem alıcıların hem de satıcıların geniş bir tasarım, malzeme ve boyut yelpazesinde kabul edilebilir bulduğu fiyatları oluşturmak ve sürekli olarak iyileştirmek için parça özelliklerini platformumuzda gerçekleştirilen finansal işlemlerden toplanan verilerle birleştirmemizi sağladı.

Xometry esasen talebe özel parça üretim ve tedariki için dinamik, ölçeklenebilir ve küresel bir pazar yarattı. Bu dinamizm bize lokal, bölgesel ve küresel olarak arz ve talep dengesine dair görünürlük kazandırma fırsatı verdi. Böylece, salgın hastalıklar veya doğal afetler gibi krizlere bile tek bir noktadan yanıt verebilecek şekilde tasarlanmış daha sağlam ve esnek bir tedarik zincirini oluşturmamızı ve yönlendirmemizi sağladı.

Müşterilerimizin Önemi

İnovatif düşünceleriyle öne çıkan müşterilerimiz, Xometry’nin dinamik ekosistemi içinde fikirlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı buluyorlar. Xometry platformu sayesinde hayata geçirilen ürünler, günlük yaşamdan uzay keşiflerine, hızla aşı geliştirmeden sürdürülebilir teknolojilere kadar geniş bir yelpazede toplumsal dönüşüm yaratıyor.

Tedarikçi Ağımızın Önemi

Üretim partnerlerimiz, geniş üretim atölyelerinden yetenekli ustalar tarafından işletilen küçük işletmelere kadar farklı büyüklüklere sahiptir. CNC işleme, sac metal şekillendirme, 3D baskı, enjeksiyon kalıplama ve daha bir teknolojiye sahip binlerce imalatçı, üretim kapasitesini ve kabiliyetlerini platforma sunarak dünyanın en büyük ve nitelikli üretim ağını oluştururlar. Xometry olarak, tedarikçilerimizin daha geniş bir müşteri tabanına erişmelerine, operasyonel kapasitelerini artırmalarına ve nakit döngülerini iyileştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Çalışanlarımız

Ekip arkadaşlarımız Xometry’nin en önemli varlığıdır. Onların eşsiz bilgi ve yeteneklerinin güçlü kombinasyonu, şirketimizin ve platformun rotasını çiziyor. Zorlu sorunların üstesinden gelmek için hem bağımsız düşünceyi hem de ekip çalışmasını benimsiyor ve ekibimizi en iyi çözümleri bulmaları için teşvik ediyoruz.

Profesyonel teknik ekibimiz; yazılımcılarımızdan teknisyenlerimize, mühendislerimizden pazarlama ve satış uzmanlarımıza, fizikçilerimizden finans uzmanlarımıza kadar her alanda titizlikle çalışmaktadır. Onların katkılarına duyduğumuz derin minnettarlıkla, dünyanın önde gelen talebe özel üretim pazarını birlikte inşa etmenin gururunu yaşıyoruz.

Xometry Türkiye team

Çalışma Arkadaşı Arıyoruz!

Güncel Fırsatları İncele

Xometry Bülteni

Üretim İpuçları ve Son Gelişmelerden Haberdar Olmak için Kayıt Olun: