Hızlı Prototipleme Hizmetleri

Hızlı prototipleme, tasarımcıların ve mühendislerin tasarımlarında hızlı ve sık değişiklikler yapmalarına yardımcı olur. Xometry’nin Anlık Fiyat Motoru ile teklif verme aşamasında zaman kazanın ve prototipleriniz için anında teklif alın.

  • 3 Günde Hızlı Prototipleme
  • Hızlı Reaksiyon & Akıllı Üretim
  • ISO 9001:2015 sertifikalı

Hızlı Prototipleme Siparişinizi Oluşturun

Çok çeşitli üretim teknolojileri ve malzemelerle hem işlevsel hem de görsel testleriniz için kullanabileceğiniz prototipler üretin.

Yüklenen tüm modeller korumamız altındadır.
50.000+ mühendis ve satın alma profesyonelinin tercihi

Hızlı Prototipleme Nedir?

Hızlı prototipleme, test ve değerlendirme amacıyla bir bileşenin birden fazla yinelemesini hızlı bir şekilde üretmek için gelişmiş üretim teknolojilerini kullanan bir ürün geliştirme yöntemidir. 3D baskı teknolojisi, uygun maliyetleri ve 1-3 iş günü gibi hızlı geri dönüş süreleri nedeniyle hızlı prototipleme için sıklıkla tercih edilir. Diğer yaygın hızlı prototipleme süreçleri arasında CNC işleme, sac metal imalatı ve hızlı enjeksiyon kalıplama yer alır.

Hızlı prototiplemenin temel ilkeleri ekonomik ve pratik olmasıdır. Bir prototipin birden fazla tasarımının aynı anda üretilmesine veya bir prototipin kısa sürede farklı tasarım ve malzemelerle birkaç kez revize edilip üretilmesine olanak tanır. Bu prototipler, mühendislerin işlevsel test ve üretim için daha yüksek performanslı modellere geçmeden önce tasarım kararları almalarına yardımcı olan kritik bilgiler sağlar.

Hızlı Prototipleme için Neden Xometry’yi Tercih Etmelisiniz?

Sınırsız Seçenek

Sınırsız Seçenek

Siparişiniz için binlerce olası malzeme, yüzey, tolerans ve sertifika kombinasyonu arasından seçim yapın. Xometry, hızlı prototipleme için 14 üretim teknolojisi ve 70+ metal ve plastik malzeme seçeneği sunmaktadır.

Anlık Fiyatlar

Anlık Fiyatlar

Modelinizi yükleyin; bir teknoloji, malzeme ve yüzey opsiyonu seçin ve mükemmel bir prototip üretin. Xometry, proje yönetimi, lojistik ve sevkiyattan sorumludur. Bu sayede proje sürenizde %60’a kadar tasarruf edersiniz.

Yüksek Hızda Prototipleme

Yüksek Hızda Prototipleme

3 gün içinde hızlı 3D baskı, 10 gün içinde CNC işleme ve sac metal şekillendirme ile prototipleme ve 2 hafta gibi bir sürede hızlı kalıp üretimi hizmeti sunuyoruz.

Güvenilir Üretim Ağı

Güvenilir Üretim Ağı

Tüm üretim partnerlerimiz, bizimle çalışmaya başlamadan önce sıkı bir kalite kontrol testinden geçer ve başvuran tedarikçilerin yalnızca en iyi %30’luk kısmı yeterlilik sürecimizi tamamlamayı başarır.

Hızlı Prototipleme Süreçleri

Xometry, prototiplerinizi hızlı ve düşük maliyetle üretmek için çeşitli üretim süreçleri sunar. Son yıllarda katmanlı imalat teknolojilerindeki gelişmeler, parçaların çeşitli metal ve plastik malzemelerle hızlı bir şekilde basılabilmesini sağladı. Bu durum, 3D baskı teknolojisini hızlı prototipleme çözümleri arayan mühendisler için tercih edilen bir seçenek haline getirdi.

Ancak CNC işleme, sac metal şekillendirme ve enjeksiyon kalıplama teknolojileri de, prototiplerin nihai malzemesinde değerlendirilmesi veya bir parçanın birden fazla yedek parça ile test edilmesi gibi belirli amaçlar için uygun seçenekler olarak değerlendirilmelidir.

> 3D baskı: hızlı ve uygun maliyetli bir teknoloji olduğu için prototipleme açısından en yaygın süreç.

> CNC işleme: tasarımda değişiklikler yapılmasına ve çeşitli iterasyonların yüksek düzeyde doğruluk ve hassasiyetle çok kolay ve hızlı bir şekilde test edilmesine olanak tanıdığından prototipleme için cazip bir teknolojidir. CNC ile işlenmiş parçalar çok çeşitli metal veya plastik malzemelerden üretilebilir ve prototipler 10 gün içinde gönderilir

> Sac metal şekillendirme: hızlı sac metal imalatı, prototipin nihai metal malzemesinde değerlendirilmesini ve kısa sürede üretilmesini gerektiren parçalar için iyi bir seçenektir. Bu parçalar bir hafta veya daha kısa sürede üretilebilir ve genellikle iki veya daha fazla prototip tasarımını eş zamanlı olarak üretmek için uygun maliyetli olabilir.

> Enjeksiyon kalıplama: hızlı enjeksiyon kalıplama işlemi, birden fazla yedek parça ile test için dayanıklı bir dizi aynı parça üretir. Genellikle yüksek doğrulukta ürün değerlendirmeleri için kullanılır, ancak aynı zamanda bir ürün lansmanında ön seri üretim için köprü olarak da kullanılır. Enjeksiyon kalıplama çok iyi tekrarlanabilirliğe ve kompleks geometride parçaları üretme yeteneğine sahiptir. Hızlı kalıplama için standart teslim süresi ilk parçalar için 2-3 haftadır.

Hızlı CNC İşleme

CNC Dik İşlem

CNC Dik İşlem

3-, 4- & 5-eksen CNC işleme merkezleri

CNC Torna

CNC Torna

2-, 3- & 5- eksen CNC takım tezgahları

Tel & Dalma Erozyon

Tel & Dalma Erozyon

Mükemmel hassasiyete sahip tel & dalma erozyon tezgahları

Hızlı Sac Metal İmalatı

Lazer Kesim

Lazer Kesim

CO2, Fiber Lazer Kesim Makineleri

Abkant Büküm

Abkant Büküm

Yüksek hassasiyette, hızlı ve ekonomik abkant büküm hizmeti

Hızlı Prototipleme Siparişi Oluştur

Müşteriler
50,000+
Üretilmiş Parça
1.000.000+
Online Teklif Oluştur

Tasarımlarınız ve verileriniz her zaman güvenle korunur.

Xometry Bülteni

Üretim İpuçları ve Son Gelişmelerden Haberdar Olmak için Kayıt Olun: