SOLIDWORKS için Xometry Eklentisi

Xometry’nin Solidworks eklentisi, Avrupa, İngiltere ve Türkiye’deki tüm kullanıcılar için kullanılabilir ve tasarım sürecinde direkt olarak anlık fiyatlandırma, teslim süreleri ve imalat için tasarım geri bildirimi sağlar. SOLIDWORKS’u terk etmeden, Xometry aracılığıyla gerçek zamanlı fiyat teklifleri ve imalat için tasarım geri bildirimi alabilirsiniz.

  • Tüm kullanıcılar için ücretsiz
  • İngilizce ve Türkçe dil seçenekleri mevcuttur.

SOLIDWORKS için Xometry Eklentisi Nedir?

SOLIDWORKS, Dassault Systèmes tarafından geliştirilen bir CAD yazılımıdır ve mühendislerin tasarımları kavramsallaştırmarına, oluşturmalarına, doğrulamalarına, iletmelerine ve yapımdan lansmana kadar yönetmelerine yardımcı olan profesyonel düzeyde 3D tasarım ve ürün geliştirme araçları sunar.

Bu eklenti, Xometry web sitesinden MSI kurulum programı aracılığıyla doğrudan indirilebilir.Mühendislerin ve tasarımcıların doğrudan CAD ortamından teklif vermelerine, DFM geri bildirimi almalarına ve özel üretilmiş parçaları satın almalarına olanak tanır. Xometry eklentisi, bir CAD tasarımının geometrisini analiz ederek çalışır, ardından kullanıcının güncellenmiş bir anlık fiyat ve teslim süresi elde etmesi için malzeme, süreç ve adet seçilmesine olanak tanır.

SOLIDWORKS içinde rekabetçi özel imalat tekliflerine erişim, mühendislerin tasarımlarını erken aşamada imalat geri bildirimi almak ve tasarımlarını fiyat ve zaman çizelgesine göre optimize etmelerine olanak sağlar. Kullanıcılar, özel parçalarını Xometry’den çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde satın almak için uygulamayı indirebilirler.

SOLIDWORKS için Xometry CAD Eklentisinin Faydaları

Sorunsuz Anında Fiyatlandırma

Sorunsuz Anında Fiyatlandırma

Gelişmiş makine öğrenimi algoritmalarıyla desteklenen Xometry Anlık Fiyat Motoru parçalarınızı doğrudan, tek bir entegre CAD ortamında anında fiyatlandırarak tasarım kararlarınızın maliyete etkisini değerlendirmenizi sağlar.

Uygulama İçi Tasarım Geri Bildirimi

Uygulama İçi Tasarım Geri Bildirimi

Xometry’nin SOLIDWORKS eklentisi, tasarım-imalat uygunluğu (DFM) geri bildirimini doğrudan Xometry eklentisinde görüntüleyerek, tasarım optimizasyonunda size zaman kazandırır. SOLIDWORKS çalışma alanınızda tasarım özelliklerini gerçek zamanlı geri bildirime dayanarak tasarımınızın özelliklerini tekrar düzenleyebilirsiniz.

SOLIDWORKS Üzerinden Sipariş Verme

SOLIDWORKS Üzerinden Sipariş Verme

Xometry üzerinden; 3D baskı, CNC işleme, sac metal şekillendirme, silikon kalıplama, enjeksiyon kalıplama ve basınçlı döküm gibi çeşitli üretim süreçlerinde malzemeleri, yüzey işlemlerini ve diğer özellikleri yapılandırarak teslim süreleri oluşturabilirsiniz.

 

SOLIDWORKS için Xometry Eklentisini İndirin

Kurulum Dosyasını İndirin

Tasarım ortamınızda anlık fiyatlandırma ve DFM geri bildirimi alın.

Xometry için SOLIDWORKS Eklentisi Nasıl Kurulur?

Xometry’nin SOLIDWORKS eklentisi, bir MSI yükleyicisi aracılığıyla doğrudan xometry.com.tr web sitesinden indirilebilir. SOLIDWORKS eklentisini indirdikten sonra eğer Start Up ekranında eklentiyi göremezseniz Tools bölümünde “Add-Ins” seçeneğine tıklayın, daha sonra açılan ekranda eklentiyi aktif değilse aktif hale getirin.

SOLIDWORKS eklentisi ile anında fiyat teklifi nasıl alınır?

Fiyat teklifi almak için bölgenizi seçin, analiz etmek istediğiniz bileşene tıklayın ve fiyatı kontrol edin.

Parça analiz edildikten sonra işleminizi, malzemenizi ve miktarınızı değiştirebilirsiniz. 3D baskı, CNC işleme, sac metal şekillendirme ve silikon kalıplama başta olmak üzere çeşitli üretim süreçleri arasından seçim yapın.

DfM geri bildirimi nasıl çalışıyor?

Tasarımınızı Xometry SOLIDWORKS eklentisi ile yüklediğinizde, Xometry’nin Anlık Fiyat teknolojisi kullanılarak parça geometrisinize dayalı otomatik DfM geri bildirimi alırsınız.

Tüm üretilebilirlik kontrollerini geçen ve bütçenize ve teslim sürenize uyan bir tasarıma ulaştığınızda, Xometry Anlık Fiyat Motoruna geçerek teklifinizi tamamlayabilir ve güvenle online siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Xometry Nasıl Çalışır?

Talebe özel üretim kabiliyetlerimiz ve ışık hızında çalışan teklif motorumuz hakkında daha fazla bilgi edinin.

SOLIDWORKS için Xometry Eklentisini İndirin

Kurulum Dosyasını İndirin

Tasarım ortamınızda anlık fiyatlandırma ve DFM geri bildirimi alın.

Sürüm Geçmişi

03 Nisan 2024

Güncellemeler

  • Bir parçadaki kılavuz ve havşa sayısı fiyat hesaplamasına dahil edildi. Bu güncellemeyle, SolidWorks tarafından otomatik tanımlama yapılan parçalar için bu sayı otomatik olarak hesaplanır. Ayrıca, nihai fiyat hesaplaması için kullanıcılar tarafından düzenlenebilir.

Bug Düzeltmeleri

  • Düzeltildi: WebView2 ile uyumsuzluk nedeniyle CAD yazılımının çökmesine neden olan sorun çözüldü. WebView2 ile uyuşmazlığı nedeniyle CAD yazılımının çökmesine neden olan sorun Webview2 1.0.2420.47 ve sonraki sürümlerde çözülmüştür.
  • Düzeltildi: Step dosyaları SolidWorks 2024’te eklenti tarafından tanınmıyordu. Artık .sldprt dosyalarına dönüştürülüyor ve düzgün bir şekilde otomatik hesaplanıyor.
Aralık 2023

Anlık Fiyat Motoru’nun kullanılabilirliği Avrupa, Birleşik Krallık ve Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişletilerek bu bölgelerdeki kullanıcılar için doğrudan SOLIDWORKS ortamında anında 3D model tekliflerine sorunsuz erişim alabilmeleri sağlandı.

Xometry Bülteni

Üretim İpuçları ve Son Gelişmelerden Haberdar Olmak için Kayıt Olun: